2.-4. märts 2020 Traumapädeva hoolduse koolitus

MTÜ Igale Lapsele Pere koostöös Läti ja Leedu partnerorganisatsioonidega kutsub erialaspetsialiste (sotsiaaltöötajaid, psühholooge, terapeute, laste õiguste spetsialiste, tervishoiuspetsialiste, õpetajaid, kriminaalõiguse spetsialiste, laste advokaate jt), potentsiaalseid ja praeguseid kasuvanemaid (hooldus-, lapsendaja- ja eestkostevanemad) ja vabatahtlikke tugiisikuid ja asenduskodude hooldajaid kolmepäevasele laste traumapädeva hoolduse (Trauma Competent Care – TCC) esimesele avalikule koolitusele Eestis:

 

Tallinnas 2.-4. märts 2020

koolituskeskuses Punane Puu (Pirita tee 20p)

Koolituse üks eesmärke on tutvustada traumateadlikul lähenemisel rajanevat koolitusprogrammi ja paremini ette valmistada inimesi, kes töötavad ja hoolitsevad lapsepõlve raskeid kogemusi (väärkohtlemine, hooletusse jätmine, loodus- ja inimkatastroofid, süsteemi mõjud jms) omavate lastega. Traumapädevaks hooldajaks kasvamise programm on teooriat ja praktikat ühendav 9-mooduliga 24 akadeemilist tundi hõlmav interaktiivne koolitus.

TCC õppekava on tõlgitud 7-sse erinevasse keelde ja kasutatav enam kui 58 riigis. Aastast 2018 on Läti valitsus kinnitanud TCC kasuvanemate ettevalmistamises ühe peamise koolituskavana.

Koolituse läbinuna mõistavad osalejad lapse heaolu eesmärke, traumapädeva hoolduse olulisi oskusi ja trauma võimalikku eluaegset mõju inimarengule. Samuti on nad teadlikud, kuidas lapse elus esinevad pidevad stressitegurid võimendavad lapsepõlve traumaatilist stressi, suudavad tuvastada toimetulekureaktsioone, tugevusi ja kaitsetegureid, mis soodustavad traumeeritud laste positiivset kohanemist. Osalejad õpivad uusi strateegiaid, tehnikad ja oskusi trauma-ajalooga laste väljakutsuvale käitumisele reageerimiseks ning õpivad edendama oma enesehooldust.

Koolituse jooksul toimub ingliskeelsete koolitusplokkide ajal tõlge eesti keelde.

Koolituse läbimise kohta (24 akadeemilist tundi) väljastatakse koolituse lõpus tunnistus.

Hinnas (450 eur) sisalduvad: koolitusvahendid, osaleja õpimapp, lõunasöögid, kohvi/teepausid päevade jooksul, koolitajad ja tõlge. Tasuda on võimalik ka osamaksetena, selleks palume meiega ühendust võtta, koostame maksegraafiku.

Registreerumine ja lähem info: info@kasupered.ee

Registreerumise viimane tähtaeg: 15.02.2020

Registreerumisel ettemaks 100 eur. Koolitusest loobumise korral ettemaksu ei tagastata.

Koolitajad:

Jane Snaith – MTÜ Igale Lapsele Pere eestvedaja, TCC-programmi koolitaja, kasuvanemate nõustaja ja teenuste arendaja. Jane on tõlkinud ja toimetanud eesti keelde 6 kiindumussuhte ja trauma teemalist raamatut. Kasuvanemate tugiteenuste arendamise ja koolitustega on teda kutsutud nii Euroopasse, Venemaale kui Aafrikasse.

Kodi Stephens (Läti) – Läti mittetulundusühingu Cultivate tegevjuht; TBRI® koolitaja ja terapeut, TCC-programmi koolitaja; Circle of Security koolitaja; lapsendanud aastal 2015 kaks kooliealist last (vend ja õde). Cultivate missiooniks on partnerlus muutuste elluviijatega, pakkudes lähisuhtele toetuvat ja traumateadlikku hooldamist haavatavatele kogukondadele üle kogu maailma.

Jovita Anikinaite (Leedu) – laste ja noorte psühhiaater, TCC koolitaja ja TBRI® praktik. Lõpetanud Vilniuse Ülikooli ja töötanud 1,5 aastat Klaipeda riiklikus haiglas, on Jovita aastast 2008 olnud kaasatud Liibanoni erinevates meditsiinilistes ja laste hoolekande projektides. Hetkel töötab ta organisatsioonis Cultivate ja on Suurbritannia heategevusfondi ‘ChildAid to Eastern Europe’ nõukogus.