Tugigrupid

Piirkondlikud kontaktid

MTÜ Igale Lapsele Pere korraldab ja viib läbi juba aastast 2012 piirkondlikke kasuperede tugigruppe. 

Vanemliku hooleta jäänud, sageli kiindumussuhte häiretega ja varase lapseea traumat kogenud laste kasvatamine võib olla väga kivine teekond. Ära käi sellel teekonnal üksi!

Regulaarsed tugigrupid ja suhtlemine pakuvad piirkonna kasuperedele ja -vanematele, kes kasvatavad erinevas juriidilises vormis vanemliku hooleta jäänud lapsi, hädavajalikku võimalust rääkida kõikidest väljakutsetest, mis kasupere teekonnal esinevad. Samuti on võimalik kogenud kasuperede ja erinevate erialaspetsialistide nõustamisel ennetada mitmeid esineda võivaid prombeeme. Tugigrupid on üks olulistest kasuvanema enda turvalise baasi loomise teguritest.

 

grupipilt

Samas on ka neil, kes alles selle teekonna alguses ja plaanivad mõne lapse perre võtmist või tunnevad valdkonna vastu huvi, võimalus saada pingevabas õhkkonnas toetust oma mõtetele, vastuseid erinevatele küsimustele, osaleda koolitustel ja nõustamistel ning kasvada läbi teiste perede kogemuste kasuvanema teekonnal.  

Tugigrupi tegevust ja kokkusaamisi koordineerib tavaliselt ühingu piirkondlik vabatahtlik, enamasti ka ise omades kasuvanemaks olemise kogemust. 

Hetkel on tugigruppide tegevus aktiivne järgmistes piirkondades (kliki kaardil, et näha, kus on sulle kõige lähem piirkondlik kontakt)